Рогожка 909
Рогожка — це міцна грубувата тканина. Їй характерна яскраво виражена фактура, схожа з мішковиною.
Рогожка практична і універсальна. Вона використовується в меблевій промисловості; добре поєднується з іншими матеріалами
Трохи історії
Відмітна особливість рогожки — спосіб переплетення. Він з'явився на Русі багато століть тому. Робили з отриманого полотна мішки, лантухи, килимки та інші подібні господарські приналежності.
Тканина придумали створювати з рослини рогоза. Від нього і пішла назва, початковий варіант якого — рогожа. Пізніше в хід пустили» вимочене липове лико.
Довгий час виробництво велося виключно вручну. З появою ткацьких верстатів робота спростилася. Спосіб переплетення стали практикувати з льоном, коноплями, вовною, бавовною.
З розвитком заводського виробництва і появою сучасного обладнання, процеси одержання полотна удосконалилися і спростилися.
До XX века ткань имела преимущественно хозяйственное назначение. «Облагородила» и расширила возможности ее использования Коко Шанель. Известный французский модельер, она задала моду на платья и костюмы из этого материала.
Сегодня это стильное и многофункциональное полотно, вариативное по составу и цвету.
Особенности производства и состава
Рогожка отличается достаточно крупным шахматным узором плетения. Его образуют одинаково двойные или тройные нити как утка, так и основы. Структура может быть гладкой или ворсистой.
В якості сировини використовують натуральні або штучні волокна. У першому випадку це може бути:
- льон;
- бавовна;
- вовна;
- шовк.
З синтетики популярні варіанти:
- поліестер;
- акрил.
Часто складу буває смесовым, коли для поліпшення властивостей (міцності, еластичності, практичності) натуральні нитки розбавляються штучними.